פרסום מודעות תכנון ובניה - אנחנו כאן לשירותכם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:


פרסום היתר בניה

פרסום היתר בניה הינו שלב קריטי המהווה תנאי בחוק לקבלת ההיתר המיוחל. אם ברצונכם להבין איך בדיוק עובד התהליך, בלי אותיות קטנות שפספסתם, שלב אחד קטן ששכחתם- הגעתם למקום הנכון! נענע פרסומי נדלן הינה חברה בעלת צוות מומחים אשר עובדים עבורכם כל הדרך לקבלת ההיתר. קדימה, בואו נתחיל!

תהליך פרסום היתר בניה

פרסום היתר בניה כולל מספר שלבים. בשלב הראשון יש לנסח  מודעה הכוללת את הפרטים הבאים:

  • פירוט המצב הקיים בנכס
  • פירוט התוכנית אותה אתם מעוניינים לבצע בנכס
  • כתובת הוועדה
  • כתובת ומועד להגשת התנגדויות
  • פרטי גוש וחלק

לאחר שווידאתם כי כל זה קיים במדויק במודעה שלכם, עליכם לפרסם אותה בשלושה עיתונים, אשר לפחות אחד מהם מוגדר כעיתון נפוץ בישראל. במידה וברשות המקומית בה אתם פועלים יש מקומון ואתר אינטרנט המודעה תצטרך להופיע גם שם. שימו לב, את הפרסום אתם תשלחו לנציגי הוועדה בצורת גזירי עיתון מקוריים. מעבר למודעה בעיתון חשוב לשים לב כי יש לפרסם גם מודעה בגודל A3, מנוילנת במיקום מרכזי בנכס. בעלי הנכסים הגובלים בנכס אותו אתם מעוניינים לשפץ יקבלו מכם הודעה במסירה אישית. כן, כן- למחוקק היה חשוב לוודא שהם מעודכנים בכך בוודאות.

למה בכלל צריך לפרסם היתרי בניה?

פרסום היתר בניה נגזר מחוק התכנון והבנייה. הרציונל העומד מאחורי החוק גורס כי אם היו עושים שיפוצים לידכם/ שינויים בסביבת המגורים שלכם- כנראה שאתם רוצים לדעת על כך! למעשה מדובר בסולידריות והסתכלות סביבתית המעוגנת בחוק- האפשרות של אדם להשפיע על המרחב הציבורי כוללת אישור וועדה ואת אישור שכניו ואילו המושפעים משינוי זה.

איך מבצעים פרסום היתר בניה?

עכשיו שהבנתם את כל השלבים, אנחנו מקווים שזה נשמע לכם פשוט. בכל זאת נגיד מראש כי אנו ממליצים להשקיע עוד קצת כסף בחברה המתמחה בפרסומי נדלן על מנת לחסוך לכם בירוקרטיה מיותרת, צורך בתיקונים ועיכובים. נענע פרסומי נדלן הינה חברה מהוותיקות בישראל בתחום זה. וצוות המומחים שלנו כבר ממתין לכם, אז קדימה למה אתם מחכים?

פרסום בקשה להיתר בניה

פרסום בקשה להיתר בניה

שלום לכם. אם חיפשתם עכשיו פרסום בקשה להיתר בניה כנראה שאתם עומדים להתחיל תהליך מאוד משמעותי הכולל מספר שלבים! בירוקרטיה לפעמים יכולה להפחיד ולהתיש, בדיוק בשביל זה הכנו לכם מדריך מפורט לשלב הפרסומי. נענע פרסומי נדלן מברכת אתכם על תחילתו של תהליך ונמצאת שם איתכם בכל שלב תוך התחייבות ליעילות ומהירות.

האם פרסום בקשה להיתר בניה זו חובה?

שאלה שאנו נתקלים בה הרבה היא האם מדובר בחובה על פי החוק. חשוב מאוד להבין שכן!! החוק מחייב פרסום בקשה להיתר בניה. ניתן לראות הסבר מפורט על כך בפירוט חוק תכנון ובנייה. אנחנו רק נגיד לכם שהסיבה לכך טמונה דווקא בחשיבות ששם החוק על יחסי שכנות טובים. בדיוק כמו שאתם לא הייתם רוצים לקום מחר בשבע בבוקר ולגלות שהתחיל שיפוץ מסיבי מתחת לחלון שלכם- כך גם השכנים שלכם. החוק דורש פעילות בשקיפות מלאה, מתוך הבנה כי שיפוץ ישפיע על המרחב הציבורי ועל חיי התושבים. החוק מאפשר גם מתן אופציה להתנגדות, כלל ההתנגדויות המוגשות נכללות בדיון הוועדה ובאות לידי חשבון בהחלטה האם להעניק היתר.

מה כולל הפרסום?

עכשיו כשהבנו את הרציונל ואנו מעוניינים לבצע אותו כאזרחים שומרי חוק, נבין מה הוא כולל. פרסום בקשה להיתר בניה מכיל בתוכו מספר היבטים. קודם כל, יש לוודא כי התוכנית מתפרסמת בשלושה עיתונים, אשר אחד מהם מוגדר כעיתון נפוץ בישראל. במידה ויש מקומות ואתר לרשות המקומית יש לפרסם גם שם. מעבר לכך, יש לפרסם מודעה במיקום מרכזי ובולט בנכס ואף למסור הודעות במסירה אישית לשכנים הצמודים לנכס הנידון. כלל המודעות צריכות לכלות את מספר הגוש ופרטי החלקה, פירוט המצב הקיים, פירוט התוכנית לשינוי וכתובת ומועד אחרון להגשת התנגדויות לוועדה, במידה ויש כאלו. נענע פרסומי נדלן הינה חברה המתמחה בדיוק במודעות מהסוג הזה. ברור לנו שאתם מעוניינים בתהליך מהיר ואיכותי ככל האפשר, לכן אנו מתחייבים בפניכם על הגשת כלל המודעות תוך ארבעה עשר ימי עסקים.

פרסום היתר בניה

פרסום מודעות תכנון ובניה - אנחנו כאן לשירותכם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

אתם שואלים - אנחנו עונים!

מתי אני נדרש לבצע פרסום לפי חוק התכנון והבנייה?

כל אדם המבקש לבצע שינוי של תוכנית מתאר מקומית /תוכנית מתאר מחוזית /תוכניות מפורטות (תב"ע) ו/ או אדם המגיש בקשה לשימוש חורג ו/או בקשה להקלה לפי סעיף 62א(9) לחוק התכנון והבניה חייב בביצוע פרסום מודעות תכנון ובניה בהתאם לסעיפי החוק השונים. ביצוע פרסום לפי הוראות חוק התכנון והבניה הינו תנאי לקבלת היתר בניה מוועדת התכנון המקומית. חשוב לציין כי קיים שוני בדרישות חוק התכנון והבניה בכל הנוגע לפרסום של שימוש חורג ו/או פרסום של הקלה לעומת פרסום של שינוי תוכנית מתאר קיימת אן הפקדת תב"ע. יש לציין כי גם לצורך כל בקשה לביצוע תמ"א 38 על מגיש הבקשה לבצע פרסום לפי חוק תכנון ובניה.

מאמר קשוריידוע שכנים בעת שימוש בשטחים ציבוריים

– התפרסמה ב-YNET בתאריך 3.8.11

חברת נענע פרסומי נדל"ן מבצעת את כל סוגי הפרסומים על פי חוק תכנון ובניה. חברתנו מעניקה ללקוח חבילת תיעוד מלאה אותה הוא מגיש לועדת התכנון המקומית כעדות לכך שבוצע פרסום בהתאם להוראות החוק.

כמה זמן נמשך פרסום מודעות תכנון ובניה?

הליך הפרסום של מודעות תכנון ובניה נמשך 15 ימים במקרה של פרסום הקלות או פרסום שימוש חורג לפי סעיף 149 לחוק התכנון והבניה, וחודשיים במקרה של שינוי או הפקדת של תב"ע לפי סעיף 89 ו-177 לחוק התכנון והבניה, כאשר המועד הקובע לסיום הליך הפרסום יהיה המאוחר מבין כל מועד הביצוע של כל הליך הנדרש על פי חוק התכנון והבניה.

יש לציין כי במידה ולא הוגשו התנגדויות מנומקות בכתב לועדת התכנון תוך פרק זמן סביר מיום תחילת הפרסום אזי ועדת התכנון יכולה לאשר את התוכנית כפי שהוגשה.

מאמרו של עו"ד עמית גלברד בנושא – זכות התנגדות לפי חוק התכנון והבניה

– התפרסם באתרנו בתאריך 22.8.11

מהו פרסום בעיתון לפי הגדרות חוק התכנון והבניה?

במסגרת פרסום מודעות התכנון והבניה, יש לבצע פרסום בעיתונות הכתובה. "פרסום בעיתון" על פי חוק התכנון והבניה, התשכ"ה-1965, הנו פרסום בשני עיתונים יומיים אשר אחד מהם הוגדר על ידי שר הפנים כעיתון נפוץ (ידיעות אחרונות/ישראל היום/מעריב הבוקר), וכן פרסום במקומון המופיע לפחות אחת לשבוע.

במקומות בהם שיעור האוכלוסיה של דוברי ערבית ורוסית עולה על 105 מכלל האוכלוסיה באזור, יש לבצע את הפרסום לפי חוק התכנון והבניה גם בשפה נוספת.

פרסום מודעות תכנון ובניה בעיתון מתבצע למשך יום אחד בלבד במדור מיוחד בעיתון שכותרתו"הודעות בעניין תכנון ובניה".

חברת נענע פרסומי נדל"ן מבצעת עבורך את פרסומי מודעות התכנון והבניה בעיתון לרבות עריכת הגרפיקה של המודעה תוך הקפדה על כל הוראות חוק התכנון והבניה. גזירי העיתון בתוספת תצהיר חתום יימסרו ללקוחותינו כעדות לביצוע הפרסום בעיתונים. אנו מפרסמים את כלל מודעות תכנון ובניה בלוח מרוכז המופיע אחת לשבוע בעיתונות הכתובה.

ראה עדכון עלהנחיות מיוחדות לפרסום מודעות תכנון ובניה בעיתון – מחוז צפון ומחוז חיפה

האם יש דרישות מיוחדות לפרסום מודעות תכנון ובניה בעיתונות?

חוק התכנון והבניה אינו קובע כיצד יש לפרסם מודעות תכנון ובניה בעיתון.

הפסיקה במספר מקרים קבעה כי מודעות תכנון ובניה המתפרסמות בעיתון להיות קריאות.

לאחרונה, החלו מספר ועדות תכנון (מחוזיות ומקומיות) לקבוע את צורתן, גודלן ואופן פרסומן של מודעות תכנון ובניה. חלק מהועדות קבעו גודל פונט מינימאלי לפרסום, חלק מהועדות קבעו באילו עיתונים יש לבצע את פרסום מודעות התכנון והבניה וכיו"ב. אנו ממליצים לשים לב להנחיות הועדה בקשר לפרסום בעיתונים ולהקפיד עליהם – שכן הפרסום עלול להיפסל.

מעבר לשאלות תשובות
הקובץ הועלה בהצלחה!
leoslogo